Konuk Yazarlık

Çevirmenlere konuk yazarlık fırsatı

Çevirmenlerin bulunabilir olmasına katkı sağlamak için ÇA Blog’da yazarlık fırsatı sunuyoruz. Yazınız ÇA Blog’da yayınlandığı zaman dikkat çekeceksiniz. Kişisel blogunuz olmasa bile arama motorlarında görünme şansını yakalamış olacaksınız.

CevirmenAriyorum.com çevirmenler sayfasında ilk sıralarda görünmeseniz bile yazınıza verilecek link ile üyeler doğrudan CevirmenAriyorum.com profilinize gidecekler.

Yazınızda varsa kişisel blogunuza 1 adet link verebilecek, CevirmenAriyorum.com profil resminizi ekleyebileceksiniz.

Konular

İçinde çeviri, tercüme, çevirmenlik ve tercümanlık olan her konuya ilave olarak kişisel tecrübeleriniz, çeviri işinde karşılaştığınız sorunlar, diğer çevirmenlere yardımcı olacağını düşündüğünüz tecrübeleriniz, çeviri işinde kullandığınız yardımcı araçlar, çevirmen olmak isteyenlere tavsiyeleriniz, dünyada çeviri işi gibi konularda yazılarınızı bekliyoruz.

Kurallar

Yazınız özgün olmalı. Başka hiçbir yerde yayınlanmış olmamalı.

Yazınız en az 250 kelime olmalı.

Yazınız düzgün bir Türkçe ile yazılmalı ve imla kurallarına özen gösterilmeli.

Yazacağınız konuda ağırlıklı olarak kendi yorumlarınızı kullanmalı, kopyala yapıştır ile bir araya getirilmiş metinlerden kaçınmalı, alıntı yaptıysanız kaynakları belirtmelisiniz.

Yazınız reklam ya da tanıtım formatında olmamalı. Yazınızın içinde kişisel blogunuza ait 1 adet link dışında link paylaşımları yapmamalısınız.

Yayınlanan yazınız görünürlüğünüzü arttıracaktır. Bunun dışında yazıdan herhangi bir maddi beklenti içinde olmamalısınız.

Yazının yayınlanmadan önce Çevirmen Arıyorum tarafından anlam bütünlüğünü yitirmeyecek şekilde düzenlenmesini ve gerekli görülen şekil yönünden düzenlemelerin yapılmasını kabul etmelisiniz.

Yazınızı nasıl göndereceksiniz

Yazınızı admin@cevirmenariyorum.net adresine e-posta ile gönderebilirsiniz. Çevirmen Arıyorum’daki profil resminizi e-postaya ekleyebilirsiniz.

Yukarıdaki kurallara uymayan yazılar kabul edilmeyecektir. Kabul edilen yazının yayınlanacağı tarih Çevirmen Arıyorum tarafından belirlenecek, yazı yayınlandığında e-posta ile bildirilecektir.