SSS

SSS Genel

Ödeme İşlemi
Her çevirmen profil bilgisini oluştururken çeviri yaptığı dil çiftinin sayfa başına çeviri ücretini kendisi belirler. Üye, çevirmenin belirlediği ücreti kabul ederek çeviriyi yaptırabilir ya da çevirmenle mesajlaşarak ücret konusunda anlaşır.

Üye proje dosyasını yükler ve çevirmen belgeyi/metni inceleyip onay verir. Çeviri ücreti üyeye email ve SMS yoluyla bildirilir ve üye çeviri ücretini CevirmenAriyorum.com banka hesabına aktarır.

Proje tamamlandıktan sonra çevirmen dosyayı yükler ve üyenin onayına sunulur. Çeviri ücreti çevirmenin hesabına aktarılır. Müşteri onay vermeden çeviri ücreti çevirmenin hesabına yatırılmaz. Üye onay verdikten sonra çevirmen hakkında yorum yazabilir.

CevirmenAriyorum.com çevirmen ile üyeyi buluşturan platformu sunar. Üye ile çevirmen arasındaki anlaşmada taraf olmaz.

SSS Üyeler

Çevirmeni nasıl seçeceğim?
Çevirmenler, üyelerden aldıkları ortalama puana ve çevirdikleri toplam sayfa sayısına göre sıralanırlar. Üye puanı ve çevirdiği sayfa sayısı en fazla olan çevirmen en üstte yer alır. Üyenin çevirmen seçimine yardımcı olmak için her çevirmenin ortalama üye puanı, yaptığı çeviriler hakkında yorumlar, çevirilen sayfa sayısı, çevirmenin kendini tanıtımı profilinde gösterilir.

Çevirmenle ödeme için nasıl anlaşacağım?
Üye girişi yaparak çevirmene mesaj göndererek iletişime geçebilirsiniz. Çevirmenle son fiyat konusunda anlaşmayı sağladıktan sonra CevirmenAriyorum.com banka hesabına ödemeyi yapabilirsiniz.

Projeyi nasıl göndereceğim?
Üye girişi yaptıktan sonra seçtiğiniz çevirmene Proje Gönder butonu ile isterseniz belge yükleyebilir isterseniz metin yapıştırarak gönderebilirsiniz. Bu aşamada kaynak dil, hedef dil, ve çeviri süresi bilgileri istenir ve üye girdilerine ve çevirmenin belirlediği sayfa başı ücretine göre tahmini çeviri ücreti belirlenerek üyeye bilgilendirilme yapılır. Nihai çeviri ücreti çevirmenin belgeyi/metni inceleyip onay vermesinden sonra ortaya çıkar. Çeviri nihai ücreti size e-mail ve SMS yoluyla bildirilir ve onayınızı müteakip çevirmen çeviriye başlar.

Tamamlanan çeviriyi nasıl teslim alacağım?
Çevirmen kendisinden istenen sisteme yükler (upload). Sistem otomatik olarak e-mail adresinize mesaj göndererek çevirinin hazır olduğunu bildirir. Kontrol panelinizden de çeviri durumunu takip edebilirsiniz.

Çevirmen hakkında yorum yazmak istiyorum.
Çevirmene projeyi sistem üzerinden göndermeden yorum yazamazsınız. Proje tamamlandıktan sonra kontrol panelinizde çevirmene yorum yazabileceğiniz bir bağlantı görünür.

CevirmenAriyorum.com’un sağladığı platform dışında çevirmen ile iletişim kurup proje vermemin sakıncası var mı?
Çevirmen ile yapacağınız tüm görüşmeler size sistem tarafından sağlanacak mesajlaşma platformu üzerinden yapılacaktır. Aynı şekilde proje gönderme işlemini de sistem üzerinden yapmalısınız. Aksi takdirde ihtilaflı durumlarda hak iddia edemez, çevirmene yorum yazamazsınız.

SSS Çevirmenler

CevirmenAriyorum.com’da çevirmen olmak istiyorum.
CevirmenAriyorum.com’a ücretsiz üye olabilirsiniz. Bunun için http://cevirmenariyorum.com/create_account bağlantısından kayıt olmanız yeterlidir. Daha sonra profil bilgilerinizi tamamlamanız, müşterilerin sizi seçmesi için etkili olacaktır.

Çevirmen olarak üye olmak istedim ancak doğrulama kodu telefonuma ulaşmadı.
http://cevirmenariyorum.com/contact adresinden iletişim formunu doldurarak gönderin. Telefonunuz manuel olarak onaylanacaktır.

Çevirmen olarak üye oldum. Nasıl görünür olurum, çeviri metni alabilmek için ne yapmam gerekiyor?
Profil bilgilerinizi ayrıntılı olarak doldurmanız çok önemlidir. Üyeler profilinize bakarlar. Örnek çeviri metni eklemeniz görünürlüğünüze katkı sağlayacaktır.

Çevirmenler hangi kritere göre sıralanıyorlar?
Üyelerden en fazla olumlu yorumu alan çevirmen en üst sırada olacak şekilde listelenirler.

Sitenize üye oldum. Çeviri mesajları sizden mi gelecek?
CevirmenAriyorum.com üyelerin sizi bulması için uygun altyapıyı sağlar. Üyeler profil bilgilerinizi inceleyerek doğrudan sizinle iletişime geçerler.

Çeviri ücretlerini siz mi belirliyorsunuz?
Çeviri ücreti tamamen çevirmenin karar vererek profilinde yayınladığı ücrettir.

Çeviri ücretlerinden komisyon alıyor musunuz?
CevirmenAriyorum.com çevirmen ile üyeyi buluşturan platformu sunmakla birlikte, yönetim giderlerinin karşılanması amacıyla çeviri ücretinden %10 komisyon alır.